Sulkalk
Siarczan wapnia jest niezwykle bogatym źródłem siarki, łatwo przyswajalnej dla roślin, co wpływa na lepszą jakość i wydajność plonów.
Wapń, który jest zawarty w siarczanie wapnia, pomaga stymulować wzrost korzeni.
Reguluje pobieranie innych składników pokarmowych jak również wzmacnia odporność roślin na czynniki chorobowe. Zawarte składniki w nawozie są w pełni przyswajalne przez rośliny.
Nawóz ten można aplikować każdym typem siewnika nawozowego zarówno przed siewem lub sadzeniem jak i pogłównie.
Przeznaczony w uprawach sadowniczych, warzywniczych, rolniczych oraz na użytki zielone.
Big Bag 600 kg
Właściwości i skład
Sulkalk to nawóz bogaty w siarkę w formie siarczanowej oraz łatwo dostępny dla roślin wapń — dwa składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania roślin. Poprawia gruzełkowatość gleby i neutralizuje toksyczny glin (Al). Wyraźnie zwiększa masę systemu korzeniowego i stymuluje intensywny pobór składników pokarmowych.
Granulacja nawozu wynosi od 2 do 8 mm.
SKŁADNIK | SYMBOL | ZAWARTOŚĆ |
Tlenek wapnia | CaO | 37% |
Tlenek siarki | SO₃ | 35% |
Jakie są korzyści ze stosowania?
- efektywnie zaopatruje w wapń i siarkę
- wysoka przyswajalność składników odżywczych
- neutralizuje toksyczny glin
- stymuluje rozwój systemu korzeniowego
- poprawia przyswajalność składników odżywczych
- pozytywnie wpływa na fizjologię roślin
- do stosowania we wszystkich uprawach
- szerokie okno stosowania
- można aplikować przedsiewnie i pogłównie
- wydajna i łatwa w stosowaniu forma granul
Jak stosować siarczan wapnia Sulkalk?
Nawóz można stosować od wczesnej wiosny do późnej jesieni pod wszystkie uprawy rolnicze, warzywnicze, sadownicze oraz na użytkach zielonych. Można aplikować bez względu na odczyn i rodzaj gleby. Zaleca się stosowanie przedsiewne, ale można wysiewać również pogłównie — bezpośrednio na powierzchnię pola. Dawkę nawozu należy dostosować do właściwości gleby oraz indywidualnych potrzeb danej uprawy.
Dodatkowe informacje
Nawóz należy przechowywać w suchych pomieszczeniach magazynowych z dala od pasz i żywności. W trakcie magazynowania chronić przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak opady oraz promieniowanie słoneczne. Podczas transportu chronić nawóz przed przemarzaniem, nasłonecznieniem, wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi.
Dodano: 06 Listopada 2024
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 poddziałania 4.2 „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” zostanie zrealizowana operacja pod tytułem wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez uruchomienie w zakładzie produkcji pasz oraz rozbudowę magazynu zbożowego i realizację inwestycji przeciwdziałającej zmianom klimatu, mająca na celu zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez budowę nowoczesnej bazy magazynowej oraz uruchomienie produkcji pasz i wdrożenie inwestycji służącej przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Na skutek realizacji operacji zostanie osiągnięty wskaźnik operacji: utrzymanie poziomu umów długoterminowych zawartych z producentami rolnymi na zakup surowca/przyjęcie do usługowego przetwarzania lub przechowywania w ilości co najmniej 50%.