Sól potasowa
Jednym z najważniejszych składników pokarmowych w uprawie roślin jest potas, który w dużej mierze decyduje o plonie. Jednym z rodzajów nawozów potasowych jest właśnie sól potasowa.
Big Bag 500 kg
Zalety Sól potasowa
Stosowanie Soli potasowej wpływa korzystnie na zdrowotność roślin, poza tym zwiększa ich tolerancję na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych (w tym na suszę) poprzez usprawnienie gospodarki wodnej.
Nawozy mineralne takie jak Sól potasowa stwarzają niekorzystne warunki do rozwoju groźnych chorób roślin.
Nawożone Solą potasową rośliny łatwo się regenerują, poza tym zwiększa się ich odporność na groźne choroby i szkodniki.
Skład:
- Tlenek potasu (K2O) rozpuszczalny w wodzie – 60,0% (m/m)
Jak działa nawóz Sól potasowa?
Nawozy mineralne, do których zalicza się Sól potasowa, zwiększają tolerancję roślin na stresy biotyczne i abiotyczne, poza tym wpływają na tempo syntezy białek, tłuszczów i węglowodanów. Stosowana w odpowiednich terminach i dawkach Sól potasowa wpłynie korzystnie na wielkość i jakość plonów.
Kiedy stosować nawóz Sól potasowa?
Największą efektywność działania Soli potasowej uzyskuje się, wykonując nawożenie przedsiewnie. Po wysiewie nawóz należy wymieszać z glebą na głębokość 10–20 cm. W przypadku upraw ozimych możliwa jest aplikacja nawozu pogłównie, jeszcze przed ruszeniem wiosennej wegetacji. Na TUZ, Sól potasowa, najlepiej stosować wczesną wiosną.