<<< [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] ... z 11
Produkt wieloskładnikowy NPK(S) 7-20-30(2) jest nawozem który warto stosować na wszystkich rodzajach gleb do wszystkich rodzajów roślin uprawnych. Szczególnie zaleca się stosowanie nawozu do gleby o niskiej zawartości potasu.
Najlepsze efekty osiągnie się stosując nawóz przedsiewnie mieszając z glebą na głębokości 10-15cm. Rośliny dla których szczególnie poleca się stosowanie produktu to burak cukrowy, kukurydza, rzepak i ziemniak.
Gdy nastąpi taka konieczność nawóz może być także stosowany pogłównie wiosną. Przedsiewna dawka w pełni zapewni potrzeby roślin w stosunku do fosforu i potasu, natomiast azot przekazywany jest w niewielkiej ilości niezbędnej do wzrostu, którą trzeba później uzupełnić w nawożeniu pogłównym.
PULREA to nawóz azotowy występujący w postaci białych granulek, wolnych od zanieczyszczeń mechanicznych. Sypki produkt higroskopijny, łatwo rozpuszczalny w wodzie.
Jest produkowana przez Grupę Azoty PUŁAWY spełnia w pełnym zakresie wymagania techniczne załącznika I Rozporządzenia (WE) nr 2003/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 IX 2003 w sprawie nawozów potwierdzone Certyfikatem Zgodności (NAWÓZ WE) wydanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.
Zalety produktu:
- Wysoka koncentracja azotu w formie amidowej o długotrwałym działaniu.
- Nawóz uniwersalny, również do stosowania w formie oprysku.
- Do użytkowania przedsiewnego i pogłównego.
- Zawiera środek zapobiegający zbrylaniu, gwarantujący sypkość nawozu.
- Może być mieszany z innymi nawozami stałymi.
Lubofos pod Rzepak jest nawozem wieloskładnikowym granulowanym. Wykazuje bardzo dobre właściwości rozsiewne. Zawiera fosforyt częściowo rozłożony, tzn., że nawóz posiada zarówno szybko, jak i wolno działające formy fosforu.
Przeznaczony jest do stosowania w uprawie rzepaku. Zawiera wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin i zapewnia uzyskanie wysokich plonów. Skład nawozu uwzględnia specyficzne wymagania pokarmowe rzepaku pod względem siarki, boru i manganu. Kompozycja fizyczna i skład chemiczny nawozu umożliwia roślinom korzystanie przez cały okres wzrostu ze składników uwalniających się z granuli nawozowej. W uprawie rzepaku ozimego przedsiewne nawożenie Lubofosem pod Rzepak wpływa na lepsze przygotowanie roślin do okresu zimowego. Zwiększa ich zimotrwałość i mrozoodporność. Lubofos pod Rzepak zalecany jest również pod inne rośliny krzyżowe, np. gorczycę, rzepik oraz warzywa kapustne.
Nawóz przeznaczony jest do intensywnych upraw roślin o dużych wymaganiach w stosunku do potasu (np. rzepaku ozimego i jarego, gorczycy, roślin kapustnych, roślin strączkowych, warzywa, sady) . Cechuje się dużą zawartością potasu, siarki i boru. Siarka zawarta w nawozie w formie łatwo-dostępnej dla roślin, stymuluje pobieranie i właściwe wykorzystanie azotu, potas zwiększa zimotrwałość plantacji rzepaku, natomiast dodatek boru - mikroelementu odpowiedzialnego za podziały komórek, gwarantuje właściwe kwitnienie i zawiązywanie łuszczyn.
Z uwagi na zawartość boru nie zalecane jest jego stosowanie pogłówne po okresie krzewienia traw. Polecany również w uprawie warzyw wymagających dobrego zaopatrzenia w potas i siarkę, do wszystkich warzyw kapustnych, marchwi, selera, szpinaku, ogórków i sałaty oraz różnego typu sadach.
Produkt ten można stosować pod wszystkie rośliny uprawne – zboża, rzepak, ziemniaki, buraki cukrowe itp.. Wyjątkowe proporcje P:K – 1:1 sprawiają, że nawóz ten jest także polecany do stosowania na łąkach, pastwiskach, sadach, uprawach warzywnych i wielu innych mających zbliżone zapotrzebowanie na fosfor i potas. Dodatkowo zawarte w nawozie makroelementy (Ca, S) i mikroelementy (B, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników.
Magnez poprawia cechy jakościowe plonów, w tym również pasz zbieranych z użytków zielonych, zwiększając w runi zawartość magnezu niezbędnego dla zdrowia zwierząt. Nawóz ten zawierający fosforyt częściowo rozłożony, nie zawiera szkodliwych ilości metali ciężkich takich jak: arsen, kadm, ołów i rtęć, jest zatem bezpieczny dla środowiska. Polecany również w uprawie warzyw wymagających dobrego zaopatrzenia w potas i siarkę: do wszystkich warzyw kapustnych, marchwi, selera, szpinaku, ogórków i sałaty oraz różnego typu sadach.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

