Super fos dar 40

SUPERFOSFAT WZBOGACONY jest wysokoskoncentrowanym nawozem fosforowym, który można stosować przedsiewnie, wiosną i jesienią na wszystkich glebach i pod wszystkie rośliny uprawne łącznie z użytkami zielonymi.

Nawóz jest przeznaczony dla roślin wymagających dużego zaopatrzenia w fosfor, wapń i siarkę, czyli rzepak ozimy i jary, gorczyca, kapusta, rośliny motylkowe drobnonasienne, zboża, kukurydza, ziemniaki i buraki.

Superfosfat jest nawozem granulowanym, gdzie udział granul o średnicy 2-5mm stanowi minimum 90%, co wpływa pozytywnie na równomierny wysiew. Do siewu można przystąpić po 3-5 dniach od daty wymieszania go z glebą.

MAKROELEMENTY
    40% P2O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w kwasach mineralnych, co najmniej: 25% P2O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu, w tym co najmniej 93% P2O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie,
    10% CaO tlenek wapnia rozpuszczalny w wodzie,
    5% SO3 trójtlenek siarki w postaci siarczanów rozpuszczalnych w wodzie.

MIKROELEMENTY
(B, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników.

<<< Powrót
Dodano: 22 Wrzesień 2016
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

ue
Odwiedzin: 78417