Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 6

Mocznik

Zgodnie z trwającym sezonem nawozowym prezentujemy dalsze informacje o nawozach. W tym wpisie zwrócimy uwagę na mocznik.


Zgodnie z informacjami podanymi już wcześniej na naszej stronie internetowej, mocznik jest w formie amidowej. Oznacza to, iż pomimo większej zawartości azotu (46%N) proces jego uwalniania jest długotrwały w porównaniu z innymi nawozami azotowymi. Na glebach, które są silnie kwaśne bądź zasadowe jest mniej efektywny. Mocznik może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne. Ważne jest aby dostosować roztwór odpowiednio do wymagań gatunku danej rośliny oraz jej etapu rozwoju. W związku z jego powolnym uwalnianiem azot jest roślinom udostępniany równomiernie, co pozwala uniknąć nadmiernego gromadzenia się szkodliwych azotanów w roślinie i otoczeniu. Po jego przemianie z formy amidowej do amonowej zapobiega nadmiernemu wchłanianiu potasu i ułatwia pobieranie fosforu.

W swojej ofercie posiadamy mocznik zarówno w workach 25 kg, jak i w BB (500kg). Zachęcamy do zakupu.

 

Zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszymi artykułami:

Nawozy azotowe

Nawozy - klasyfikacja ogólna

Dodano: 25 Styczeń 2016
Czytaj więcej
Szczęśliwego Nowego Roku!

 W Nowym Roku życzymy Państwu zdrowia, urodzaju oraz udanej współpracy z naszym przedsiębiorstwem. Natomiast w Sylwestra szampańskiej zabawy!

Dodano: 31 Grudzień 2015
Życzenia świąteczne

Szanowni Państwo!

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym klientom, dostawcom oraz innym, którzy współpracują z nami. Pragniemy życzyć Państwu zdrowych i rodzinnych świąt, aby spędzony czas w gronie najbliższych dostarczył sił do dalszych działań i spełniania Państwa marzeń.

Wesołych świąt!

 

Dodano: 23 Grudzień 2015
Wydarzenie na facebook-u

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu Promocja Świąteczna na Facebook-u. Będą tam na bieżąco umieszczane informacje na temat promocji. Serdecznie zachęcamy!

 

Dodano: 15 Grudzień 2015
PROMOCJA ŚWIATECZNA - 5% rabatu na wszystkie pasze

Szczegóły promocji:

Promocja dotyczy całego asortymentu PASZ.

Wysokość rabatu - 5% od stałej ceny.

Termin obowiązywania promocji: od 16 do 24 grudnia.

Miejsce: zarówno w siedzibie firmy, jak i u naszego przewoźnika.

Warunki promocji: dokonanie płatności do 16.01.2016 r.. - w przypadku przekroczenia terminu płatności rabat nie obowiązuje!

Dodano: 07 Grudzień 2015
Promocja świąteczna!

Już niedługo na naszej stronie pojawi się informacja o ŚWIĄTECZNEJ PROMOCJI. Serdecznie zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej oraz na naszym profilu na facebook.com.

 

Dodano: 02 Grudzień 2015
Młodzi przedsiębiorcy na tropie...
OBRAZEK

19 listopada naszą firmę odwiedzili uczniowie z pobliskiej szkoły podstawowej. Młodzi przedsiębiorcy w ramach zajęć lekcyjnych zapoznają się z działalnością różnych przedsiębiorstw z okolicy. Przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa uczestniczyli w procesach przyjmowania skupowanych towarów, obserwując dokładnie, jak wyglądają poszczególne jego etapy.

Dodano: 25 Listopada 2015
Czytaj więcej
Nawozy azotowe

Nawozy azotowe mogą występować w różnych formach, są to: amonowe, saletrzane i amidowe. Wybór formy jest istotny, gdyż wpływa on na szybkość jego przyswajania. Do szybko działających zaliczamy saletrę amonową i saletrzak (saletrzano-amonowe). Z kolei wolniejsze działanie wykazują siarczan amonowy, woda amoniakalna (amonowa) czy mocznik nawozowy (amidowa).

Dodano: 18 Listopada 2015
Czytaj więcej
Nawozy - klasyfikacja ogólna

 Nawozy możemy podzielić na 3 grupy:

  1. naturalne,
  2. organiczne,
  3. mineralne.

Poniżej przedstawiamy dokładniejszy opis każdej z grup.

Dodano: 10 Listopada 2015
Czytaj więcej
Sezon kukurydziany

Kukurydza pochodząca z Ameryki Łacińskiej do Europy trafiła prawdopodobnie w XVI w. za sprawą Krzysztofa Kolumba. Od tego czasu wzrastała poznawały ją kolejne kraje i kontynenty. Od lat 90tych gwałtownie zaczęła wzrastać jej produkcja w Polsce.

Niestety w tym roku warunki pogodowe nie okazały litości tej roślinie. Susza i wysoka temperatura spowodowały znaczący spadek urodzaju. Część rolników już wcześniej podjęła decyzję o przeznaczeniu

Dodano: 20 Październik 2015
Czytaj więcej

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 6

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

ue
Odwiedzin: 78418