Aktualności

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]  ... z 6

PROMOCJA ŚWIATECZNA - 5% rabatu na wszystkie pasze

Szczegóły promocji:

Promocja dotyczy całego asortymentu PASZ.

Wysokość rabatu - 5% od stałej ceny.

Termin obowiązywania promocji: od 16 do 24 grudnia.

Miejsce: zarówno w siedzibie firmy, jak i u naszego przewoźnika.

Warunki promocji: dokonanie płatności do 16.01.2016 r.. - w przypadku przekroczenia terminu płatności rabat nie obowiązuje!

Dodano: 07 Grudzień 2015
Promocja świąteczna!

Już niedługo na naszej stronie pojawi się informacja o ŚWIĄTECZNEJ PROMOCJI. Serdecznie zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej oraz na naszym profilu na facebook.com.

 

Dodano: 02 Grudzień 2015
Młodzi przedsiębiorcy na tropie...
OBRAZEK

19 listopada naszą firmę odwiedzili uczniowie z pobliskiej szkoły podstawowej. Młodzi przedsiębiorcy w ramach zajęć lekcyjnych zapoznają się z działalnością różnych przedsiębiorstw z okolicy. Przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa uczestniczyli w procesach przyjmowania skupowanych towarów, obserwując dokładnie, jak wyglądają poszczególne jego etapy.

Dodano: 25 Listopada 2015
Czytaj więcej
Nawozy azotowe

Nawozy azotowe mogą występować w różnych formach, są to: amonowe, saletrzane i amidowe. Wybór formy jest istotny, gdyż wpływa on na szybkość jego przyswajania. Do szybko działających zaliczamy saletrę amonową i saletrzak (saletrzano-amonowe). Z kolei wolniejsze działanie wykazują siarczan amonowy, woda amoniakalna (amonowa) czy mocznik nawozowy (amidowa).

Dodano: 18 Listopada 2015
Czytaj więcej
Nawozy - klasyfikacja ogólna

 Nawozy możemy podzielić na 3 grupy:

  1. naturalne,
  2. organiczne,
  3. mineralne.

Poniżej przedstawiamy dokładniejszy opis każdej z grup.

Dodano: 10 Listopada 2015
Czytaj więcej
Sezon kukurydziany

Kukurydza pochodząca z Ameryki Łacińskiej do Europy trafiła prawdopodobnie w XVI w. za sprawą Krzysztofa Kolumba. Od tego czasu wzrastała poznawały ją kolejne kraje i kontynenty. Od lat 90tych gwałtownie zaczęła wzrastać jej produkcja w Polsce.

Niestety w tym roku warunki pogodowe nie okazały litości tej roślinie. Susza i wysoka temperatura spowodowały znaczący spadek urodzaju. Część rolników już wcześniej podjęła decyzję o przeznaczeniu

Dodano: 20 Październik 2015
Czytaj więcej
Wilgotność kukurydzy

Dostarczana przez rolników kukurydza do naszego miejsca skupu jest nie tylko ważona, ale również badana pod względem jakościowym. To właśnie na podstawie osiągniętych przez ziarno parametrów (głównie wilgotności i zanieczyszczeń) jest określana cena.

Badanie wilgotności następuje poprzez wykorzystanie certyfikowanego wilgotnościomierza. Wilotność kukurydzy suchej powinna wynosić ok. 14%. W tym też przypadku jest gwarantowana najwyższa cena. Z racji posiadania wyspecjalizowanych pieców i suszarni skupujemy kukurydzę również o większej wilgotności i poddajemy ją procesom suszenia.

Dodano: 10 Październik 2015
Żniwa rozpoczęte
OBRAZEK

W tym tygodniu rozpoczęły się żniwa na naszym terenie. Ciepła pogoda i mała liczba opadów przyszpieszyła żniwa o kilka dni. Mamy nadzieję, że zbiory będa obfite, a pogoda będzie sprzyjała zbiorom.

Dodano: 07 Lipiec 2015

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]  ... z 6

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

ue
ue
W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 poddziałania 4.2 „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” zostanie zrealizowana operacja pod tytułem wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez uruchomienie w zakładzie produkcji pasz oraz rozbudowę magazynu zbożowego i realizację inwestycji przeciwdziałającej zmianom klimatu, mająca na celu zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez budowę nowoczesnej bazy magazynowej oraz uruchomienie produkcji pasz i wdrożenie inwestycji służącej przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Na skutek realizacji operacji zostanie osiągnięty wskaźnik operacji: utrzymanie poziomu umów długoterminowych zawartych z producentami rolnymi na zakup surowca/przyjęcie do usługowego przetwarzania lub przechowywania w ilości co najmniej 50%.

Odwiedzin: 129773