Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 6

Kolejne wykryte ogniska ASF w Polsce.

Wczoraj 27 października wykryto kolejne 4 ogniska afrykańskiego pomoru świń u dzików. Po dwa dziki znaleziono w  wojewódzwie podlaskim (Białowieża, Ciechowizna) i lubelskim (Lachówka Mała, Kajetanka). To już w sumie 116, 117, 118 i 119 przypadek wirusa u dzików w kraju.

Dodano: 28 Październik 2016
Czytaj więcej
Dopłaty bezpośrednie 2016

Na wczoraj (17 października) planowano rozpoczęcie wydawania zaliczek dopłat bezpośnich należnych rolnikom za rok 2016. Zaliczki będą wynosić 70% przyznanych dopłat. W pierwszej kolejności przyznawane będą dla gospodarstw znajdujących się na terenie objętym restrykcjami spowodowanymi chorobą ASF.

Dodano: 18 Październik 2016
Czytaj więcej
Rolnicy zawieszają blokadę dk2.

Wczoraj 10 października zakończył się pięciodniowy protest rolników dotyczący niewystarczającej pomocy państwa w walce z wirusem ASF. Dzisiaj chodowcy świń wybierają się do Warszawy licząc na spotkanie z ministrem rolnictwa.

Dodano: 11 Październik 2016
Czytaj więcej
Protesty rolników na drodze krajowej nr 2 aktualizacja

4 października hodowcy świń z powiatu bialskiego protestowali w sprawie niedostatecznego zaangażowania rządu w walkę ze skutkami choroby ASF. Rolnicy spowialniając ruch pomiędzy Białą Podlaską a Międzyrzecem Podlaskim chcieli zwrócić uwagę na swoje problemy a także ogłaszaja przyszłe prostesty w razie braku podjęcia działań.

Aktualizacja

Od dzisiaj (6 października) przez następne 5 dni rolnicy dalej będą blokowali przejazd na drodze krajowej nr 2. Ciągniki blokują przejazd na wysokości Worońca ale raz na jakiś będą przepuszczać pojazdy oraz poruszać się kolumną do Białej Podlaskej by następnie na ul. Janowskiej zawrócić do Worońca.

Dodano: 05 Październik 2016
Czytaj więcej
Odszkodowania za klęski żywiołowe.

W dniach od 17 do 31 października rolnicy z województwa lubelskiego mogą składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc za straty wynikłe z gradobicia, huraganu, deszczu nawałnego lub szuszy.

Dodano: 04 Październik 2016
Czytaj więcej
CETA - o czym warto wiedzieć.

CETA jest kompleksową umową handlowo-gospodarczą pomiędzy UE a Kanadą. 27 października w Brukseli nastąpi głosowanie parlamentu europejskiego na temat podpisania umowy. Jak wpłynie na polskie rolnictwo informujemy w rozwinięciu.

Dodano: 03 Październik 2016
Czytaj więcej
Wykryto kolejne ogniska ASF

Wczoraj 27 września w gminie Leśna Podlaska w powiecie bialskim oraz gminie Nurzec-Stacja w powiecie siemiatyckim wykyrto kolejne dwa ogniska afrykańskiego pomoru świń.

Dodano: 28 Wrzesień 2016
Czytaj więcej
Agro Show 2016

Wczoraj 26 września w Bednarach zakończyła się największa w europie wystawa maszyn rolniczych Agro Show 2016.

Dodano: 27 Wrzesień 2016
Czytaj więcej
Druga specustawa dotycząca ASF

23 września sejm przyjął ustawe dotyczącą zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń. Rozszerza ona prawa Inspekcji Weterynaryjnej oraz nakłada na posiadaczy zwierząt nowe obowiązki.

Dodano: 26 Wrzesień 2016
Czytaj więcej
Reklama
OBRAZEK

Jesteśmy w trakcie przygotowania nowego baneru reklamowego. W rozwinięciu można znaleźć przygotowane próbki oraz wybrany przez nas projekt. Mamy nadzieje, że się wam spodoba.

Dodano: 22 Wrzesień 2016
Czytaj więcej

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 6

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

ue
Odwiedzin: 78418